How to direct lighting

ariel madmon

New member
Reaction score
0
יש לי אקווריום ב- Biotope South America apistogramms Tetra Corrydoras. צמחיה Cryptocoryne Echindoras ו- Anubias. יש מרוץ רפאים גדול במיכל טנק בגודל 240 ליטר תאורה wrgb ii 120 ס"מ. איך לכוון תאורה שתספיק לצמחים ולא תעודד אצות? תודה.

For a just planted tank, light percentage not exceed 30%, add 5% each week for plants growth.
When it's mature, you can use the preset modes like red, green...slightly adjust the percentages.

עבור מיכל שנשתל זה עתה, אחוז קל לא יעלה על 30%, הוסף 5% בכל שבוע לצמיחת צמחים.
כשהיא בשלה, אתה יכול להשתמש במצבים מוגדרים מראש כמו אדום, ירוק... להתאים מעט את האחוזים.
האם אני יכול לבחור מצב למשל אדום והוא יתאים לי לואו טק או שאני צריך להפחית את העוצמה? אני שואל כי ברגע שבוחרים במצב מובנה למשל אדום אז האופציה של אחוז וקלווין לא רלוונטית ואם אני משנה את אחוזי התאורה כל מערך הצבעים משתנה.

Kelvin and RGB settings are relevant.
Either use RGB channels or Overall brightness and Kelvin channels.

יש לי תאורת wrgb ii 120, כתבת לי שאני צריך להתחיל עם תאורת אקווריום חדשה 30% ואז להעלות אותה כל שבוע. רציתי להבין: 1. האם אני צריך להתאים את קלווין או שאפשר להעלות רק את האחוזים? (זהו הביוטופ הדרום אמריקאי רק Echindorus ו cryptocoryne עם כמה אנוביות וגזע גדול שמסתיר חלק מה cryptocoryne). 2. עד לאיזה אחוז באפליקציה אני צריך להגיע מבחינת וואט לליטר כדי להתאים לואו טק? לא הצלחתי להבין איך לחשב? יש לי רשת של 177 ליטר והתאורה הקבועה גבוהה מדי עבור Low Tech עם אפיסטוגרמה. תודה.

Percentage and Kelvin are relevant, either set Kelvin or percentage.
What we recommended is percentage, 20%-30% for the first stage of your tank.
Add 5% each week, when it's mature, set 60% or more is fine.

Light is only one of the factor that will have impact on plants growth, water quality, CO2, fertilizer...everyone's tank situation is different, you can try to find more suitable settings for your own tank.